Odborná exkurzia v hoteli Thermia Palace

minDňa 17. 10. 2022 sa naša trieda V.BW, študijný odbor hotelová akadémia, pod vedením Ing. Eleny Taranovej zúčastnila odbornej exkurzie do kúpeľného hotela Thermia Palace v Piešťanoch.

Naša cesta sa začala stretávkou na stanici v Novom Meste nad Váhom o 7:30 h. Po chvíľke čakania sme nastúpili na rýchlik a o niekoľko minút sme boli v Piešťanoch.

Naša prvá zastávka bol Kolonádový most, nazývaný aj Sklený most, kde sme sa zastavili pri soche slávneho barlolamača a  soche Ľudovíta Wintera, ktorý bol zakladateľom kúpeľov v Piešťanoch.

Pred hotelom Thermia Palace sme obdivovali krásny park s fontánou. Na recepcii nás čakali dve manažérky, ktoré nás privítali a počas celej doby trvania exkurzie sprevádzali a odpovedali na naše zvedavé otázky. Ako prvé sme navštívili zrekonštruované wellness a priestory, kde sa vykonávajú procedúry. Tam nám naše sprievodkyne vysvetlili celý proces prípravy „bahna“ pre klientov na liečbu hlavne pohybového aparátu. Neskôr sme sa presunuli do ubytovacej časti hotela, kde sme mohli vidieť izby a apartmány. Zaujímavosťou je, že každá izba je jedinečná či už rozlohou alebo aj vybavením. Ako sme prechádzali izbami, mohli sme si všimnúť okenné vitráže, ktoré znázorňovali páva, ktorý predstavuje symbol hotela. Prešli sme aj reštauráciou, kaviarňou a kongresovými salónmi. Tu naša exkurzia skončila.

S našimi sprievodkyňami sme sa rozlúčili a poďakovali sme im za veľmi užitočné informácie o secesnom hoteli Thermia Palace, ktorý už 110 rokov je  stále jediný päťhviezdičkový kúpeľný hotel na Slovensku.

Matej Patyla, V.BW